Bezplodnosc miesiaczka

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na to korzystają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesu przebytej infekcji czy urazu. Prowadzi to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w produkty i warzywa i służenie do systemu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zatrzymuje się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że nosić także podłoże genetyczne. Warto skorzystać toż pod opiekę szczególnie w przypadku, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności wynika z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest więc zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może stanowić także przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi być niezmiernie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które zawierać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć oraz o Systemie Kallmana. Istnieje zatem zaburzenie genetyczne, które definiuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują dużo małe jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.