Co dobry producent kas fiskalnych powinien ci zaoferowac

Na rynku, jest wielu różnych producentów kas fiskalnych. Jak w takim razie wybrać najlepszego? A może inaczej – po czym poznać, że mamy do czynienia z profesjonalistą?

Szeroki rynek, trudny wybór…

Na naszym rodzimym rynku, istnieje mnóstwo przedsiębiorstw produkujących kasy fiskalne. Cóż, nietrudno się temu dziwić. Przecież nie od dziś wiadomo, że supermarketów i innych punktów handlowych jest u nas coraz więcej. Zapotrzebowanie na kasy, będzie więc coraz większe. Jak więc przekonać się do wybranego producenta a konkretnie – wybranej oferty? Najlepiej, jeśli wybierzemy podmiot, który będzie idealnie dopasowany do charakteru naszego przedsiębiorstwa.

Co powinien zaproponować nam producent kas fiskalnych?

1. Dostęp do różnych rozwiązań.

Nawet laik wie. że kasa, kasie nie jest równa. Na rynku jest ich naprawdę wiele i co ważne – występują one w wielu różnych rodzajach. Możemy np. wyodrębnić kasy, które charakteryzują się większą prostotą wykonania i programowania, ale też takie kasy, które są w znacznym stopniu zautomatyzowane (tego typu kasy, spotykamy najczęściej w supermarketach).

2. Homologacja

Oczywiście, jeśli mamy mówić o dobrych producentach kas fiskalnych, musimy również powiedzieć kilka słów o homologacji. Jeśli posiadacie takowe kasy, to najprawdopodobniej wiecie o co chodzi. A jeśli dopiero zaczynacie rozmyślać nad założeniem własnej działalności handlowej, to pokrótce Wam o niej opowiemy. Czym więc jest homologacja? Jest to specjalny dokument, który zaświadcza, iż dane urządzenie fiskalne może być wykorzystywany w handlu. Oczywiście, zaświadczenie homologacji, to dokument wydawany przez Ministerstwo Finansów. Jeśli więc zamierzamy kupować od producenta kasy fiskalne, niech to – koniecznie – będą kasy z homologacją.

3. Opieka serwisowa

Bardzo duże znaczenie w obrocie kasami fiskalnymi, ma opieka serwisowa. W ten sposób, producent zapewnia serwis swojego sprzętu, nawet jeśli udzielany on jest na zasadach gwarancji, czyli zupełnie bezpłatnie. Kupując kasę fiskalną od takiego producenta, mamy pewność, że nabywamy dobrej jakości produkt. A jeśli po pewnym czasie ulegnie on awarii… No cóż – przecież ten sam producent udziela nam usług serwisowych.

Podsumowanie

Dobry producent i dystrybutor sprzętu fiskalnego, to nie ten który cały czas jest dla nas miły i który wciąż próbuje zrobić na nas dobre wrażenie. Dobry producent i dystrybutor kas fiskalnych, to przede wszystkim podmiot, który zagwarantuje nam w pełni profesjonalną obsługę.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl