Elektryczna szatkownica do warzyw

http://www.polkas.pl/Pl/artykul/co-to-jest-fiskalizacja-kasy-fiskalnej/

Szatkownica do warzyw elektryczna jest bardzo ważnym urządzeniem w zakładach gastronomicznych. Codzienne krojenie wielokilogramowych ilości różnego rodzaju warzyw w sposób ręczny znacznie podwyższa koszty pracy i wydłuża czas przygotowania zaplecza przed otwarciem restauracji lub czas przygotowania posiłku w zakładach żywienia zbiorowego takich jak szkoły, domy spokojnej starości czy szpitale.

Oczywistym wyborem staje się wtedy zakup szatkownicy do warzyw, która jednocześnie będzie też pełnić funkcję szatkownicy do owoców.
Niezależnie od rodzaju prowadzonej placówki gastronomicznej warto zdecydować się na kupno szatkownicy do profesjonalnego użytku. Charakteryzuje się ona bardzo dużą wydajnością (nawet do 300 kg/h) i wytrzymałością, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia oraz wykonana jest z dobrej jakości materiałów, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. W większości wypadków urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej i posiada magnetyczny system bezpieczeństwa oraz hamulec silnikowy, zapewniający bezpieczną obsługę przez użytkowników. Do wyboru mamy też zasilanie 230V lub na tzw. siłę, czyli 400 V, w zależności od posiadanej w lokalu instalacji elektrycznej.
Szatkownica do warzyw elektryczna posiada wiele różnych, łatwo wymiennych tarcz, które sprawiają, że warzywa i owoce mogą przybierać kształt wiórków, plastrów lub kostek, a także specjalną przystawkę do przygotowania frytek. Osobny wsad o kształcie półksiężyca służy do krojenia warzyw typu kapusta, seler, a drugi podłużny wsad przeznaczony jest do warzyw długich. W każdej chwili możemy też dobierać kolejne akcesoria według potrzeb.

Urządzenie nie powinno być wykorzystywane do celów, do jakich nie jest przeznaczone jak np. krojenie sera.
Przy zakupie szatkownicy do warzyw należy pamiętać, że nie jest to co prawda urządzenie o sporych rozmiarach, ale zwykle waży ok. 30 kilogramów. Na rynku znajdziemy spory wybór marek i modeli, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniego urządzenia nie sprawi wielu problemów.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl