Endometrioza na wargach sromowych

Endometrioza jest chorobą, na którą mają tylko osoby. Istnieje więc dolegliwość, w której komórki śluzówki macicy przekładają się po systemie i wszczepiają się w przeciwne organy wewnętrzne. Według statystyk na endometriozę choruje co szósta osoba w wieku rozrodczym. Endometrioza najczęściej występuje na jajniku. Innymi miejscami gdzie że się pojawić, są jajowody, macica, pochwa, jak jeszcze pęcherz moczowy czy jelita. Sprzyjającym polem do stworzenia endometriozy są blizny pooperacyjne na dowód po cięciu cesarskim.

W relacji z jej dania daje różne objawy. Najczęściej zawsze istnieje wówczas ból przed a w trakcie cyklu miesiączkowego. Bardzo często spotykanym faktem istnieje zarówno ból podczas stosunku płciowego lub inne zespoły bólowe w zasięgu miednicy. Bardzo ciężkim powikłaniem endometriozy jest bezpłodność. Procesy zapalne, zrosty położone w jajnikach, jajowodach utrudniają proces zagnieżdżenia się komórki jajowej. Docierające do tego schorzenia w sztuk hormonów, jajniki przyczyniają się do zwiększonej liczby poronień i prawidłowego utrzymania ciąży.

novitus deon eNovitus DEON E - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Rozpoznanie
W poznaniu endometriozy niezmiernie istotny jest wywiad z kobietą. Kolejnym krokiem jest wykonanie badań. Konieczne jest wykonanie bardzo istotnego badania ginekologicznego i badanie ultrasonograficzne. Po zdiagnozowaniu choroby następuje leczenie. Pewnie ono funkcjonować farmakologicznie lub chirurgicznie. Zależne istnieje wtedy z wielu czynników: wieku chorej kobiety, umiejscowieniu endometriozy, zaawansowania choroby czy uciążliwości dolegliwości bólowych.

Leczenie
Leczenie farmakologiczne liczy na stosowaniu odpowiedniej dawce hormonów oraz środków przeciwbólowych. Terapia przy zachowaniu hormonów ma za zadanie wyciszenie czynności hormonalnej jajników oraz co wewnątrz tym zmierza do zaniku ognisk z endometriozą.
Leczenie chirurgiczne polega na zakończeniu zabiegu operacyjnego, podczas którego usuwane jest źródło z częścią endometrium lub bardziej inwazyjnie przeprowadzany jest jajnik, albo nawet macica. Endometrioza jest chorobą dosyć trudną w działaniu. Nawet pomimo usunięcia ognisk chorobowych może stanąć jej nawrót.