Jak pakowac prozniowo

Aby zapewnić jak najdłuższą świeżość produktom spożywczym, należy umieszczać je w opakowaniach próżniowych. Takie zamknięcie sprawia, że do środka nie dostają się szkodliwe drobnoustroje, a żywność przechowywana jest w sterylnych warunkach.

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/modul-crm-i-serwis-comarch-erp-optima/Moduł CRM i serwis - Comarch ERP Optima - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Oczywiście taki sposób zamknięcia nie jest przeznaczony wyłącznie dla branży spożywczej, ale również stosowany i w innej produkcji, np. medycznej czy przemysłowej.


Pakowanie próżniowe ma zastosowanie także przy produktach sypkich ja np. surowce czy pudry. W tym wypadku zabezpiecza produkt przed szkodliwym działaniem wody oraz wilgoci. Pakowanie próżniowe odbywa się przy użyciu specjalnych maszyn w tym celu. Są to pakowarki próżniowe. Istnieje wiele modeli, dedykowanych różnym branżom. Najczęściej spotykana jest pakowarka próżniowa do żywności. Znajduje się nie tylko w zakładach przetwórstwa, ale również w supermarketach, sklepach spożywczych i podobnych miejscach. Podczas pakowania usuwane jest powietrze, co blokuje rozwój drobnoustrojów, a zgrzewane zamknięcie zabezpiecza zawartość przed wpływami wilgoci, kurzu i innych czynników zewnętrznych. Ponadto zapobiega procesowi utleniania, co jest ważne szczególnie w przypadku mięs. Pozwala także na dłuższe zachowanie świeżości i dobrego wyglądu produktom spożywczym. Ścisłe spakowanie zmniejsza objętość, co jest szczególnie ważne przy składowaniu pakowanych próżniowo produktów.

Pakowarka próżniowa do żywności pozwala na pakowanie poziome lub pionowe. W zależności od modelu może dysponować komorą lub być pakowarką zewnętrzną, czyli z wysuwaną na zewnątrz folią. Do pakowarek próżniowych dokupić można specjalne worki (dostępne są różne rozmiary), a także specjalne pojemniki, przeznaczone do beztlenowej konserwacji żywności. Można zatem dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb – ceny najtańszych zaczynają się od kilkuset złotych. Należy także pamiętać o tym, że opakowania na żywność zużywają się i każda pakowarka próżniowa będzie wymagała dodania do nich kolejnych po zużyciu posiadanych. Same worki są niedużym wydatkiem – ich zestawy kosztują kilka-kilkanaście złotych, w zależności od tego jak dużo znajduje się w zestawie. Można nabyć nawet 100 sztuk w cenie poniżej 10 PLN. Szybkość zużywania worków uzależniona jest od miejsca, w którym jest używana pakowarka.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl