Kasy fiskalne to zoobowiazanie kazdego wlasciciela firmy

Nadeszły czasy w których kasy fiskalne są obowiązkowe przez prawo. Są to urządzenia elektroniczne, służące do ewidencji dochodu oraz kwot podatku należnego ze transakcji detalicznej. Za ich deficyt pracodawca może zostać ukarany znaczną grzywną, która znacznie przewyższa jego zysk. Nikt nie chce więc narażać się inspekcji i grzywnej.
Niejednokrotnie zdarza się, że firma prowadzone jest na ograniczonej przestrzenii. Pracodawca sprzedaje swoje produkty w internecie, a w sklepie głownie je przechowuje więc jedyna niezajęta powierzchnia to ta, gdzie stoi biurko. Kasy fiskalne są jednak wtedy tak samo konieczne jak w przypadku butiku zajmującego ogromną przestrzeń handlową.
Tak samo jest w przypadku osób, które pracują niestacjonarnie. Trudno wyobrazić sobie, że pracodawca przenosi się z dużą kasą fiskalną i pełnym zapleczem potrzebnym do jej obsługi. Są dostępne na rynku, urządzenia fiskalne przenośne. Posiadają one nieduże wymiary, wytrzymałe baterie i prostą obsługę. Wyglądem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich doskonałe rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy musimy bezpośrednio udać się do klienta.
Kasy fiskalne są również ważne dla samych odbiorców, a nie tylko dla pracodawców. Dzięki paragonowi, który jest drukowany, odbiorca ma prawo dokonania reklamacji zakupionego usługi. W końcu to pokwitowanie stanowi jedyny dowód naszego nabycia towaru. Jest także świadectwem, że przedsiębiorca prowadzi zgodną z prawem działalność i płaci ryczałt od sprzedawanych produktów i usług. Kiedy nadarzy nam się sytuacja, że kasy fiskalnej w butiku są wyłączone lub stoją bezczynnie możemy zawiadomić to do urzędu, który wszczynie odpowiednie kroki prawne wobec przedsiębiorcy. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka grzywna, a niekiedy nawet sprawa w sądzie.
Kasy fiskalne ułatwiają również pracodawcom kontrolować finanse w firmie. Na koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem podsumowanie dobowe, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe podsumowanie, które wskaże nam ile szczegółowo zyskaliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy łatwo skontrolować, czy któryś z pracowników nie defrauduje sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz interes jest dochodowy.

Sprawdź najlepsze kasy fiskalne