Mini e kasa fiskalna

Kasa fiskalna novitus jest niezbędna osobom, które wykonują prywatną działalność gospodarczą, zaś ich dochody przekroczyły wartości zlecone przez Ministerstwo Finansów.

W toku dnia do jakiegoś zakupionego przez klienta produktu należy wystawić paragon, który po dla mężczyzny stanowi przyczyną reklamacji, i dla osoby, która powoduje działalność ekonomiczną stanowi bazą do zdania się z Tytułem Skarbowym.

Żeby to przygotować niezbędne jest wydrukowanie codziennie - raportów fiskalnych dobowych a co miesiąc - raportów fiskalnych miesięcznych. Raport fiskalny (czyli toż dobowy czy miesięczny) to dowód, który dawany jest poprzez kasę fiskalną, który powoduje takie możliwości jak obrót i wielkości podatku w konkretnym momencie czasu (doba lub cały miesiąc), mający wyszczególnione stawki podatkowe i sprzedaże zwolnione z podatku. Celem takiego raportu jest wykazanie dobowego lub miesięcznego dochodu brutto, z wyszczególnieniem różnych stawek opodatkowania VAT.

Kiedy drukować raporty z kasy fiskalnej?

Jak stało wyżej wspomniane są dwa sposoby raportów fiskalnych: dobowy i miesięczny. Jak same nazwy wskazują raporty z kasy fiskalnej drukuje się codziennie i raz w miesiącu, na jego efekt.

Dobowy raport fiskalny umieszcza się na rozwiązanie sprzedaży w określonym dniu, do jego celu, czy do godziny 24:00. Istnieje również możliwość wydrukowania go później, ale przed pierwszą transakcją w dniu kolejnym. Powinien się jednak tworzyć z tym, że wydruk po godzinie 24:00 będzie planowałem już inną datę. Fiskalny raport dobowy ukaże nam wszą kwotę, na którą stały sprzedane efekty tego krótkiego dnia.

Urząd Skarbowy musi także miesięcznych raportów fiskalnych. Raporty fiskalne miesięczne trzeba tworzyć na koniec miesiąca do północy, przed pierwszą sprzedażą w przyszłym dniu, który rozpoczyna nowy miesiąc. Raport miesięczny to dokument, drukowany na kasie, który wynosi w sobie wszystkie wydrukowane wcześniej raporty dobowe. Taki raport pokazuje nam zestawienie sukcesów w krótkim miesiącu. Raport miesięczny układa się tylko raz w maju.

Jeśli raport dobowy lub miesięczny zrobi się po północy, a przed pierwszą sprzedażą i na raporcie będzie widniała inna pora nie ma czym się denerwować, gdyż nie ma potrzebie składania rozwiązań w ostatniej sprawie.