Program gastro pos pobierz

Systemy POS z angielskiego Point of Sale to oprogramowanie sprzedażowe, niezbędne w wszystkim sklepie, punkcie usługowym czy restauracji. Co prawda, rozwiązania finansowe tego modelu biznesów są bardzo różne, zawsze na szczęście niewielki budżet nigdy nie musi stanowić bariery przed wgraniem takiego rozwiązania. Wiele rewelacyjnych narzędzi jest bowiem przydatnych w sieci – a ostatnie w zupełności za darmo. Oto kilka z darmowych programów, opensource’owych systemów POS.

Przedstawione poniżej systemy POS szkolone są w formule Open Source – a to mają bezpośredni kod źródłowy, dzięki któremu mamy szansę rozwijać je we naszym zakresie i poprawiać do osobistych potrzeb. Co ważne, umożliwia dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych, jakie powstają w firmie, zaś nie odwrotnie.
Open Source Point of Sale
Webowe oprogramowanie POS idzie na gromadzenie i przetwarzanie wiedz o konsumentach, sprzedaży, dostawach oraz pracownikach, dzięki czemu znacznie dobrze sprawdzi się w mniejszych oraz małych sklepach oraz punktach handlowych. Ma on przyjazny interfejs a bardzo wygodny moduł do raportów. Niestety, jak system internetowy, wsparcie Open Source Point of Sale dla urządzeń, takich jak kasy czy drukarki fiskalne, stanowi niezwykle ograniczone.
Floreant POS
Floreant POS to niepowtarzalne z czystszych oprogramowań Point of Sale dla restauracji, jadłodajni, kawiarni lub punktu garmażeryjnego. Dzięki dużej społeczności użytkowników oraz możliwości zastosowania komercyjnego wsparcia technicznego jego twórców, Floreant POS stanowi całkowicie profesjonalne narzędzie dla każdego biznesu gastronomicznego – bez względu na jego siły. Zaletami sposobu są m.in. intuicyjny interfejs użytkownika, w całkowicie dostosowane menu restauracji, wsparcie dla przyszłych urządzeń, takich jak drukarka rachunków, kasa fiskalna, drukarka fiskalna, drukarka kuchenna, a i duże możliwości konfiguracyjne i raportujące.
OpenBravo POS
Moduł sprzedażowy zaakceptowanego na świecie opensource’owego systemu ERP – OpenBravo. Wyróżnia się on szerokimi możliwościami konfiguracyjnymi i uniwersalnością. OpenBravo POS wspiera wiele urządzeń granych w handlu: czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, i masa różnych urządzeń.