Serwis i przeglad kas fiskalnych

Kasy fiskalne stanowią obecnie element wyposażenia praktycznie każdego podmiotu zajmującego się sprzedażą towarów lub usług. Trudno oszacować, ile obecnie takich urządzeń jest w naszym kraju używanych, przypuszczam jednak, że setki tysięcy, jeśli nie miliony. Kasa fiskalna stała się czymś niemal tak powszechnym, jak komputer czy telefon.

https://www.grupa-wolff.eu/urzadzenia-dla-przemyslu/granulatory-suszarnie-chlodnice/

Mamy z nią do czynienia w sklepie, na poczcie, podczas wizyty u lekarza, w autobusie, taksówce, czy u mechanika samochodowego. Jeśli jej nie ma i po dokonaniu transakcji nie otrzymujemy paragonu, możemy wnioskować, że towar lub usługa została sprzedana nielegalnie i że jej sprzedawca nie płaci podatków. Sytuacje takie, ze względu na liczne kontrole, mają jednak miejsce coraz rzadziej.
Rynek kas fiskalnych przynosi niemałe dochody nie tylko sprzedawcom i producentom tych maszyn, ale również serwisantom. Urządzenia te psują się jak wszystkie inne, a gdy już nastąpi awaria – naprawa kasy fiskalnej, lub ewentualnie zakup kolejnej, musi nastąpić niemal natychmiast, właśnie ze względu na wspomniane wcześniej kontrole. Warto dokonywać regularnych przeglądów urządzeń fiskalnych.
Znalezienie serwisanta, który zajmie się naprawą, nie nastręcza większych problemów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej odpowiednie hasło żeby po naciśnięciu klawisza “enter” otrzymać listę firm, które się tym zajmują. Jeśli w wyszukiwarce wpiszesz np. frazę “przegląd kasy fiskalnej cena kraków“, przeglądarka ograniczy się do wyświetlenia podmiotów działających w tym mieście. Potem wystarczy porównać ceny i można dzwonić na podany w internecie numer telefonu w celu umówienia się na naprawę.
Przed wyborem serwisanta warto jednak skontaktować się ze znajomymi, którzy korzystali już wcześniej z takich usług. Oczywiście możemy też poczytać opinie na forach internetowych, jednak podobnie, jak w przypadku wszystkich innych usług, nie zawsze są one miarodajne z tej prostej przyczyny, że często pisze je konkurencja. Komentarze na forach mogą więc bardzo wyraźnie mijać się z prawdą.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl