Strona firmowa samsung

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy życia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi toż dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w prawdziwym stylu i ponadto w miły sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są bardzo łatwo, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serduszka jest możliwe do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest zatem bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), iż będzie bogata je zarejestrować w badaniach USG. Niestety, dalej będzie zawsze za małe, by uznać jego dobry rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, która stanowi w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ten składnik – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał więc dlatego znak dla rodzącego się organizmu dziecka, że też nie czas na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w całości rozwinięte dopiero w sezonie porodu. Od tego terminu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w wszystkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.