System informatyczny dla firmy kurierskiej

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak jeszcze dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w zależności lub przechodzimy do robienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W konkretnych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak także takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy mają sporo problemów gastronomicznych na terenie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Stanowi on właśnie skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i publikacja na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, czy jest wówczas jakaś restauracja, lub też sieć restauracji.

Na ostatnim okresie celowo nie podamy nazwy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego klienci. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na połączonym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W relacji z realizacji program może współpracować z terminalem dotykowym, a ponadto z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy małej czy na samym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.