Urzadzenia diagnostyczne maha

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można pobrać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego zastosowanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w sensu wykrycia zmian, które potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Rozlicza się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego przygląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i śledzenie go na dodatkowym ekranie, a też pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy oraz do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.