Wybierajac kase fiskalna zwroc uwage nie tylko na cene

Obowiązek zakupu kasy fiskalnej dotyczy coraz większej liczby przedsiębiorców. Prędzej czy później każdego z nich czeka podjęcie decyzji, jakiego rodzaju urządzenie wybrać.
Producenci sprzętu fiskalnego dostosowują swoją ofertę do potrzeb klientów. Nie ulega wątpliwości, że inne wymagania co do możliwości, jakie oferuje kasa będzie miał właściciel dużego sklepu, a zupełnie inne lekarz czy taksówkarz.

http://erp.polkas.pl program do obiegu dokumentówSystem obiegu dokumentów w firmie. Jak dodać status dokumentu w module Optima? | Systemy ERP | POLKAS

Dlatego urządzenia dostępne dziś w sklepach różnią się na te mniej lub bardziej zaawansowane. Wyróżnia się dwa typy kas fiskalnych: erc i pos. Te drugie są bardziej skomplikowane w obsłudze, ze względu na to, że oferują znacznie więcej możliwości. Odznaczają się też wyższą ceną niż kasy typu erc. A dla wielu przedsiębiorców cena to jeden z ważniejszych czynników, na który zwracają uwagę w trakcie zakupów. Jednak w tym wypadku zwykle nie warto być oszczędnym do przesady. Bardzo często okazuje się, że najtańsze kasy fiskalne nie do końca spełniają oczekiwania przedsiębiorców. Kupując sprzęt za bardzo niską cenę, trzeba liczyć się z tym, że jego jakość z pewnością nie będzie wysoka.  W niedalekiej przyszłości oznacza to dużo większe ryzyko pojawienia się awarii, co zawsze odbija się na płynności działania firmy. Jednakże kasy fiskalne tanie z pewnością sprawdzą się dla małych handlarzy oraz branż usługowych takich jak medycyna czy kosmetologia. W żadnym wypadku jednak nie warto przepłacać, kupując urządzenie z najwyższej półki cenowej. Cena z pewnością nie stanowi jedynego kryterium przy wyborze kasy. Obok niej duże znaczenie mają potrzeby konkretnego przedsiębiorcy, a także branża, w jakiej prowadzi on swoją firmę. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia przenośnego lub jednostanowiskowego, w innych zaś lepiej sprawdzi się kasa systemowa. Wybierając kasę fiskalną, najlepiej więc zwracać uwagę nie tylko na ceny, ale również na jakość.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl