Wychowanie dziecka rodzice

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zwiększają się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. I wtedy nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak sprawić, aby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to problemy, które dotykają każdych rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki i indywidualne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to podejścia nie tylko dla zdesperowanych. Stan to chociaż nie jedynie wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zsuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były solidne, ale również wykonane z szlachetnych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko przygotuje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej pomóc w jakimś stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i energii - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z druga.