Zarzadzanie jakoscia sprzedazy

Jest popularne powiedzenie, że człowiek, kto nie planuje sukcesu, planuje porażkę. Efektywne polecanie to nie tylko rozpisanie zadań i celów dla niektórych pracowników lub zespołów. Niezwykle istotnie jest używanie dostępnych nam informacjach – określających znaną firmę, jak też danych określających cały rynek, na którym działamy.

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-cloud-computing-erp/Comarch Cloud Computing ERP POLKAS & COMARCH

Cyfryzacja parametrów zapewnia integralność informacjach i pomaga analizę ich- nie tylko przez tworzenie zestawień. Jest przecież jeszcze jakieś zadanie- może automatyzować procesy i obniżać ich czas, oraz co za tym chodzi- obniżać koszty działania firmy. A no właśnie pracują systemy CRM.
CRM (z angielskiego customer relationship management) to plan narzędzi i schematów działania w praktyce kontaktów z mężczyznami. W najnaturalniejszym wykonaniu pokazuje, w który droga z ogólnej masy kontaktów z naszymi użytkownikami wychodzą gotowe kontrakty. Rozwiązanie takie nosi nazwę lejka, gdzie z jednej strony szerokim strumieniem pojawiają się potencjalni klienci, a z kolejnej części wychodzą już sfinalizowane transakcje.
Systemy crm prowadzą nie tylko konwersję aktywności sprzedażowych na faktyczną sprzedaż. Mogą nas zastąpić przy większości elementów, zachodzących w procesie sprzedaży. Wyobraźmy sobie sprawę, kiedy klient nabywa oferowany przez nas produkt, my wystawiamy fakturę z danym terminem płatności. W dniu zapadalności faktury systemy crm mogą stwierdzić, czy na bliskim koncie pojawił się wpływ, i jeżeli nie wygenerować odpowiednie znaczenie dla departamentu sprzedaży i windykacji, jakie zostanie zamknięte dopiero w czasie zrealizowania płatności. Analogicznie zakończenie procesu sprzedaży może wywoływać wystawieniem zamówienia dla swoich dostawców- uwolniło się pomieszczenie w magazynie i chodziło je uzupełnić. Taka funkcjonalność sprawia, że osoby prowadzące firmą cały okres mają podgląd na kwota i kształt realizacji zadań, mogą wiec odpowiednio planować dalszą sprzedaż lub zakupy do firmy. Uwalnia też pracowników od części pracy papierkowej i dodawania informacjach w porządkach i notesach.