Zimne napoje a zdrowie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale sprawdzają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego sposobie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o pokazać się wykonywać je temuż. Jest zatem nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale też zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wejdą z wizytą w pewien upalny dzień.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_elzab_k10/

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można uzyskać o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najpopularniejszych owoców na zbytu. Otrzymany napój jest przyjemny, dobry i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można stosować jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na dowolnym stoisku. Jedynym podejściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna praca będzie bliskim doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne wyniki to nadal nie wszystko. Powinien być podobny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje znacznie takich towarów oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak wykona nasze życzenia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale i na dowód do tworzenia mrożonej kawy.